căutare personalizată

miercuri, 15 aprilie 2009

(video) Chelsea s-a calificat în semifinalele Ligii după un MECI NEBUN cu Liverpool! Barcelona a trecut de Bayern

Dacă cineva ne-ar întreba care este definiţia fotbalului, i-am putea da ca exemplu partida de aseară din sferturile Ligii Campionilor, dintre Chelsea Londra şi FC Liverpool, scor 4-4 (Drogba 51, Alex 57, Lampard 76, 89 / Fabio Aurelio 19, Xabi Alonso 28 (pen.), Lucas 81, Kuyt 83). În tur cei de la Liverpool au cedat acasă cu scorul de 1-3, astfel încât scorul general al dublei-manşe este de 7-5 în favoarea londonezilor. Şi FC Barcelona a reuşit calificarea în semifinalele Ligii după ce a eliminat-o cu scorul general de 5-1 pe Bayern Munchen, nemţii reuşind doar un egal în returul de aseară de pe teren propriu, scor 1-1 (Ribery 47 / Keita 73).Formulele de start ale echipelor:

Chelsea: Cech - Ivanovici, Alex, Carvalho, A. Cole - Ballack, Essien, Lampard - Kalou (Anelka 36), Drogba (Di Santo 90+4), Malouda. Antrenor: Guus Hiddink.

Liverpool: Reina - Arbeloa (Babel 85), Carragher, Skrtel, Fabio Aurelio - Lucas, Mascherano (Riera 69), Xabi Alonso - Kuyt, Torres (N'Gog 80), Benayoun. Antrenor: Rafael Benitez.

Bayern Munchen: Butt - Lell, Lucio, Demichelis, Lahm - Sosa (Hamit Altintop 78), Van Bommel, Ottl, Ze Roberto (Borowski 78), Ribery - Toni. Antrenor: J. Klinsmann.

FC Barcelona: Valdes - Daniel Alves, Puyol, Pique, Abidal - Xavi, Toure, Keita - Messi, Eto'o, Iniesta (Hleb 78). Antrenor: J. Guardiola.
Golurile partidei Bayern Munchen 1-1 FC Barcelona:

Astăzi, cu începere de la 21:45, se vor disputa celelalte două partide din sferturile de finală ale competiţiei. Astfel, FC Porto va primi replica lui Manchester United (în tur eglezii au reuţit doar o remiză pe teren propriu, scor 2-2), iar Arsenal Londra va juca pe teren propriu în compania spaniolilor de la Villarreal (care au terminat la egalitate partida disputată acasă, scor 1-1).Sursa: UNIMEDIA